selFbrush. Świat na chwilę zatrzymany.

selFbrush należy od unikalnych artystów posiadających moc spowalniania życia, hamowania pośpiechu, przywracania zagubionego po drodze dystansu do siebie i świata.

Kompozycje z wydanej niedawno EPki niezawodnie ocieplają uczucia i nawracają ze ścieżki wybrukowanej materialistyczną pobudką na stronę prostoty oczyszczającej przytłoczony informacją umysł. Z jednej strony to urok tradycyjnego folku, z drugiej specyficzne teksty – tak bardzo niemodne i dalekie od wrzaskliwych, zbuntowanych słów hałaśliwych artystów.

„For A New Moher” to prawdziwie swojska przyjemność obcowania ze szczerością przekazu, czystością formy, skromnością i urzekającym minimalizmem. Country’owo brzdąkająca gitara, urokliwa harmonijka i subtelne partie skrzypiec każdorazowo wprowadzają w błogi letarg, sięgając rdzenia ludzkiej natury. W tytułowym utworze Vaclav Havelka brzmi jak Johny Cash, w „Dry Feet” rozbraja łagodnością, a w „Treaded Heart” nuci filuternie.

Wszystko na tej płycie pięknie współgra, tworząc nastrój nieprzystawalności i radosnej harmonii. To teatr jednego aktora – obieżyświata, włóczęgi i mędrca jako przeciwwaga do tego, co tak nieludzko zmagdonaldyzowane i płytkie. Okazuje się, że hałas nie jest dla artysty jedynym narzędziem oddziaływania, a zawód rzemieślnika – songwritera nadal potrzebny, a nawet wskazany, żeby wysiąść na moment z pociągu życia i odetchnąć.

selFbrush „For A New Mother” EP

Magda Kotowska

Uwolnijmuzyke.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s